kazhal
09 بهمن 1401 - 01:05

دلایل تأخیر در برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها و اعلام نشدن نامزدهای دوچرخه‌سواری/ برخورد با یک فدراسیون‌ در صورت احراز تخلف

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها گفت: اگر تخلفی در یکی از فدراسیون‌های رزمی صورت گرفته باشد، حتماً برابر قانون و مقررات برخورد خواهد شد.

آرش فرهادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص دریافت روادید یک کشور اروپایی از سوی رئیس یکی از فدراسیون‌های رزمی برای فردی غیر ورزشی و عدم بازگشت او به کشور اظهار داشت: تخلفی در این زمینه به ما گزارش نشده است. در شورای برون مرزی وزارت ورزش وقتی بحث اعزام‌های خارجی ارائه می‌شود، ما لیست را با اسم از فدراسیون‌ها می‌گیریم. بعد از بازگشت، فدراسیون‌ها موظف به ارائه گزارش سفر هستند و در این مورد خاص نیز گزارش سفر و اسامی اعزام شده را بررسی می‌کنیم و اگر تخلفی صورت گرفته باشد حتماً برابر قانون و مقررات برخورد می‌شود. 

وی در مورد عدم مشخص شدن تاریخ انتخابات فدراسیون جودو گفت: غیر از جودو چند فدراسیون دیگر را هم بررسی می‌کنیم. دو انتخابات را برگزار و زمان انتخابات 9 فدراسیون دیگر را هم اعلام کردیم. در هفته‌های گذشته با دقت و نظم خاصی مجامع سالیانه چند فدراسیون‌ را برگزار کردیم. فکر می‌کنم جامعه ورزش اذعان دارد که عزم وزارت ورزش، معاونت قهرمانی و اداره کل امور مشترک برای برگزاری مجمع سالیانه و انتخابات فدراسیون‌ها در موعد مقرر جزم است و از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهد کرد.

مدیرکل دفتر امور مشترک خاطرنشان کرد: اگر انتخابات بعضی فدراسیون‌ها  به هر دلیلی برگزار نمی‌شود یا با تأخیر مواجه می‌شود؛ دلایلی از جمله حجم برنامه‌ها یا نکات دیگر وجود دارد و هیچ فرقی بین فدراسیون‌ها برای وزارت ورزش نیست. در مورد دو، سه فدراسیون دیگری که تاریخ را اعلام نکردیم، مجدداً بررسی می‌شود و نهایتاً تا یکی، دو روز آینده اگر زمان و امکان برگزاری انتخابات فدراسیون دیگری برای ما وجود داشته باشد، حتماً  از مراجع رسمی اعلام خواهیم کرد.

فرهادیان در پاسخ به اینکه با این تفاسیر احتمال افزایش تعداد انتخابات فدراسیون‌ها تا پایان سال وجود خواهد داشت، گفت: یکی از اصول کار و مدیریت این است که هر زمان که در روند کار بتوانیم چیزی را اصلاح کرده و بهبود دهیم، این کار را انجام دهیم. اگر احساس کنیم زمان این اجازه را به ما می‌دهد و امکان برگزاری به لحاظ مقررات، قوانین و رعایت مدت قانونی مجامع وجود داشته باشد، حتماً با در نظر گرفتن شرایط این کار را انجام خواهیم داد.

وی در مورد عدم اعلام نتایج انتخابات کمیسیون‌های مختلف فدراسیون کاراته و اینکه به نظر می‌رسد برخی کاندیداها به وزارت ورزش و جوانان شکایت کردند، یادآور شد: در مورد انتخابات کمیسیون‌ها بعضاً گِله و شکایت‌های مختلفی در مورد نحوه برگزاری به دست ما می‌رسد، چون به هر حال کسانی انتخاب می‌شوند که اعضای حاضر در مجمع را تشکیل می‌دهند و بحث ذینفعی را به وجود می‌آورد؛ به همین دلیل معمولاً اعتراضاتی می‌شود. اعتراض‌هایی که بعضاً قانونی و برخی نیز اختلاف سلیقه است.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها تصریح کرد: در مورد فدراسیون کاراته و یکی، دو فدراسیون‌ دیگر از رؤسا یا سرپرستان محترم درخواست کردیم که نتایج و نحوه انتخابات را برای ما بفرستند. هر چند از زمان آغاز فرآیند کمیسیون‌ها ناظران خود را از اداره کل امور مشترک اعزام می‌کنیم و آنها در جریان ریز روند برگزاری کمیسیون‌ها هستند، اما باز هم بررسی می‌کنیم تا حقی از کسی ضایع نشود. در مورد کاراته نیز به زودی نتایج انتخابات اعلام خواهد شد.

فرهادیان در مورد عدم اعلام اسامی کاندیداهای ریاست فدراسیون دوچرخه‌سواری به تسنیم گفت: اسامی کاندیداها به بازرس مجمع اعلام شده است. به لحاظ قانونی و عرفی بازرس مجمع به عنوان کسی که در شورای تجدیدنظر حضور دارد و دبیر فدراسیون به عنوان دبیر کمیسیون تطبیق می‌تواند اسامی را اعلام کند. الوعده وفا و همانطور که در مجمع انتخاباتی فدراسیون گلف گفتیم، روز بعد اسامی را اعلام کردیم. فردای همان روز جلسه‌ای برگزار کردیم و بازرس فدراسیون نیز حضور داشت و اسامی را به فدراسیون اعلام کردیم.

وی در مورد عدم برگزاری انتخابات کمیسیون‌ها در برخی فدراسیون‌ها مانند انجمن‌های ورزشی که شائبه ایجاد به تأخیر انداختن انتخابات را ایجاد می‌کند، گفت: برخی رشته‌ها در حال جدا شدن از فدراسیون انجمن‌های ورزشی هستند و در هفته‌های گذشته چند رشته ورزشی از این فدراسیون منفک شدند. در هفته‌های گذشته جلساتی برگزار شده و در برخی رشته‌ها و انجمن‌ها نکاتی وجود داشته تا با کار کارشناسی از فدراسیون جدا شوند.

فرهادیان گفت: بر همین اساس با توجه به اینکه هنوز وضعیت این فدراسیون به شرایط ثابت نرسیده و امکان جدا شدن برخی رشته‌ها وجود دارد، در فرآیند کمیسیون‌ها در این فدراسیون دچار وقفه شدیم. طبیعی است وقتی رشته‌ای از این فدراسیون جدا شود نباید در کمیسیون نماینده‌ای داشته باشد و ما اجازه دادیم وضعیت این فدراسیون به ثبات برسد و بعد انتخابات کمیسیون‌ها را برگزار کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1003750